Baltimore - Holy Rosary Church

Niedziela 15-go marca, 2020 , godzina 4 PM w sali pod kościołem

Wieczór Filmowy odwołany z powodu epidemii COVID-19

WIECZÓR FILMOWY pod hasłem: POMÓŻ ZBUDOWAĆ MOST DO NIEBA

Niedziela 15-go marca, 2020 , godzina 4 PM w sali pod kościołem (na księżówce) W programie: wiersze Anny Nejman znane i lubiane utwory muzyczne w wykonaniu Przemysława Jagielskiego

oraz pokaz filmu „Miłość i Miłosierdzie ".

W roli głównej w filmie “Miłość i Miłosierdzie” występuje Kamila Kamińska. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in.produkcji „Dwie Korony”- historii o o. Maksymilianie Kolbe.

Film opowiada historię życia polskiej zakonnicy, siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – mistyczki, autorki “Dzienniczka”, która w swoim życiu z woli Jezusa stanęła przed wykonaniem niezwykle ważnej misji.

Jednym z fascynujących faktów filmu „Miłość i Miłosierdzie ” jest historia wileńskiego obrazu, przedstawiającego objawiony wizerunek Chrystusa – tożsamy, jak się okazuje, z Całunem Turyńskim i sławną chustą z Oviedo. Na poczęstunek i lampkę wina zaprasza Apostolat Przyjaciół Jezusa Miłosiernego. Spotkanie planowane jest na 50 osób. Wstęp wolny. Dotacje, w ramach wielkopostnego Drzewka Miłosierdzia, przeznaczamy na potrzebę fundacji Aniołów Miłosierdzia "MOST DO NIEBA", której inicjatorką jest siostra Michaela Rak, założycielka Hospicjum im św. Kamila w Gorzowie Wlkp. oraz Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Laureatka nagrody Człowiek-Człowiekowi oraz Polak Roku 2014 rozpoczęła teraz budowę pierwszego hospicjum dla dzieci umierających na raka.

Program wieczoru pod patronatem ks. Ryszarda Czerniaka poprowadzą : Lidia Gajec i Jacek Sołtys

Wskazana rezerwacja do 03/10/20 – tel.: 443-762-5758 email: lilkag1@hotmail.com

Drukuj cofnij odsłon: 1866 aktualizowano: 2020-03-27 23:07 Do góry